Shimano DEORE RD-M610 Arka Aktarıcı 10V SGS

Marka : Shimano
Fiyat : ₺223,10(KDV Dahil)

Özellikler :

Seri : DEORE RD-M610
Kullanım Alanı : Dağ Bisikleti Cross Country , Marathon , Trail
Malzeme: Paslanmaz Çelik , Alüminyum
Vites sayısı :3/10 Vites
Montaj : Direkt montaj
Teknolojileri :
Dyna - Sys , Shadow RD , Drect Mount Rear Derailleur
Düşük gürültü 
Attırıcı sabitleyici
Shimano Shadow arka vites

Teknolojileri :

DYNA SYS :  Daha geniş aralıklı 11-36 Diş 10-vitesli HG kaset dişli, sürücülerin kendi Ana Hareket Dişlileriyle 32 dişli aynakol dişlisi daha fazla zaman harcayabilmesi anlamına gelir. Geleneksel olarak,üç vitesli bisiklet sürücüleri, 22D aynakol dişlisine her gectiklerinde iki veya üç kurtarma vites değişimi yapmaya alışmak zorundaydı. Dyna-Sys ile, sadece bir kurtarma vites değişimi yapılır ve bu işleme daha az ihtiyac duyulur. Yakın adımlı dişli oranları 42-32-24 sayesinde vites değişimi daha düzgün ve daha hızlıdır . 24-dişli aynakol dişlisinden Ana Hareket Dişlisine  orta aynakol dişlisine  dönmek daha kolay ve daha sezgiseldir. Ayrıca, daha kullanışlı 24-dişli buyuk aynakol dişlisine geçiş daha kolaydır ve bu da sürücünun daha fazla kullanması demektir. Dyna-Sys teknolojisi vites değişim geçişlerini kesintisiz hale getirerek sürücülerin tutuş ve momentumu korurken uyumlu ve verimli güç uygulamalarını sağlar.Tamamen yeni asimetrik dağ bisikletine ozel zincir; daha duzgun vites değişimleri, daha az ağırlık ve daha iyi toplam sistem performansı demektir. Yakın adımlı dişli oranları; dişliler arasında daha kücük atlamalar, daha verimli zincir hareketi ve zorlu sürüş koşullarında vites değiştirirken daha az zincir düşmeşi olasılığı demektir. Daha verimli şekilde yeniden tasarlanan kablo yönlendirme ve daha kısa arka vites değiştirici yuvası, sistemin kirlenmeye, patikada gıcırdamaya veya suspansiyon hareketine daha az eğilimli hale getirilmesine yardım eder. Kompakt Kafesli arka vites değiştirici ve daha küçük ölçülü büyük-bilezik, zincir baklalarının azaltılmasına izin vererek daha sessiz, daha kararlı bir iletim sağlar. Yeni Uzun Kollu arka vites değiştirici mimarisi, Geliştirilmiş Yumuşak Hareketli vites değişimi icin mekanik avantajı artırır.Dyna-Sys yakın adımlı dişliler, toplam guç aktarımını daha verimli hale getirmelerine yardımcı olan 32D orta aynakol dişlisine dayanır.32D, arazi suruşunde en etkili ve en sık kullanılan aynakol dişlisidir.Dyna-Sys Teknolojisi, çoğu bisikletin etkili ana miline göre tahrik zinciri konumundaki değişimi asgariye indirerek suspansiyon performansında istenmeyen etkiyi azaltır. 

SHADOW RD  :  Shadow mekanizmalı arka değiştirici daha iddaalı sürücüler için tasarlanmıştır.Süper düşük profilli tasarımı bir çok avantaja sahiptir.Vites değiştirici,düşük profilli ve tek gergili yapısı nedeniyle zorlu sürüş koşullarında bisikletin arka bacağana çarpmaz.Neticede düzgün sessiz bir çalışma sağlanır.Arka aktarıcının kadro bağlantı kulağından dışarıya olan mesafesi eski sitemlerde 45mm iken SHADOW modellerde bu mesafe 33mm dir.Böylece arka aktarıcı eskiye göre içeride kalarak daha kolay çalışma ve kurunma sağlar.

DRECT MOUNT REAR DERAİLLEUR :Shımano sahdow RD ve SHIMANO shadow RD+ için bir montaj opsiyonuyla arka tekerleklerin çıkarılması daha kolaydır.yeni direk montaj özelliği büyük kesitli arka maşalara sahip çok çeşitli çağdaş kadrolara  özellikle 142 mmx12mm içi boş mil yuvaları bulunan dağ bisikletlerine uygunluk için tasarlanmıştır.Arka tekeri takmak daha kolaydır.