Shimano SLX SM-RT68 IceTech Center Lock Rotor 160mm
Shimano SLX SM-RT68 IceTech Center Lock Rotor 160mm

Shimano SLX SM-RT68 IceTech Center Lock Rotor 160mm

Marka : Shimano
Fiyat : ₺145,49(KDV Dahil)
 Shimano& SM- RT68& Ice& Techçokyüksek performans& & sağlayan& iki parçalı& disk& fren rotorudur.SHIMANO ICE TEKNOLOJİSİ, tüm sürüş koşullarında daha istikrarlı ve güçlü disk frenleme performansı sağlamak için ısıyı dağıtan devrim niteliğinde bir soğutma teknolojisidir. Bu, sıcaklığın arttığı koşullarda yüksek frenleme gücü sağlar ve fren kolundaki güç kaybını en aza indirir. ICE TEKNOLOJİSİ ayrıca, sistem sıcaklığını düşük tutarak fren sisteminin ömrünü uzatır.& Sistem, ısıyı frenleme alanından uzak tutarak çalışır. Özelikle uzun inişlerde yaşanan ısı birikimi nedeniyle yaşanan frenleme gücü kaybını önlemek için rotora, balataya, hortuma ve pistona uygulanır. Bu yenilikçi teknoloji, disk frenleme sisteminin sıcaklığını yaklaşık 100°C düşürebilir.Malzeme özelliğinden kaynaklanan daha uzun süre koruma daha az ses yapma ve daha uzun süre fren pabucu ömrüne sahiptir.Centere Lock bağlantı sistemine sahiptir.

Teknik Özellikler :

Uygulama : Dağ Bisikleti Cross Country , Trail , Downhill
Malzeme: alüminyum /paslanmaz çelik / pasalnmaz çelik 3 katmanlı  sandviç yapı 
Fren montajı :C.Lock (merkezi kilit) 
Çap modelleri : 160mm , 180mm , 203mm 
Uyumlu yüzeyler : Metal , plastik 
Teknolojiler : iki parçalı yapı  , İce  Tech 

Özellikler: 

- Kendi kendini temizleyen tasarım 
Hafiflik 
- Isıya dayanıklılık 
- Daha uzun pabuç ömrü
Daha az ses yapma 
Uzun ömürlü kaplama 
- Alüminyum Kilitleme halkası 
Çamur engelleyici rotor kanatları

Uyumluluk : 

- SLX BR-M675
- ZEE BR-M640
- Deore BR-M615
- BR-RS785 (sadece 160 mm)
- BR-RS785 (sadece 160 mm)
- BR-RS505 (sadece 160 mm)

Teknolojiler :

2 parçalı yapı
 :  Alüminyum  Stern  iki parçalı  fren diski  sadece shimano da  değil, aynı zamanda  tek parça  diskler  üzerinde de açık  teknik avantajlar sağlar. Titreşim  ve  deformasyon karşı  dayanıklılığı aratırılmış ve  daha iyi  ısı geçirmesi için  ek  kanatları  ile  soğutma  etkisi daha daartırılmıştır.

Ice Tech :  Uzun bir tepe inişi sürüşünde fren yapıldığında rotor ve pabuçta oluşabilen malzeme özelliğini kaybetme durumu, frenleme performansı üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.SHİMANO ,uyumlu performans amacıyla soğutma teknolojisini geliştirmek için ICE-TECHNOLOGY rotor ve ICE-TECHNOLOGY pabuç kullanılmıştır.Pazlanmaz çelik,aliminyum ve paslanmaz çelikten oluşan 3 katmanlı sadviç yapıya sahip olan zırhlı rotor kanadı 400 derce den 300 dereceye kadar yüzey elde eden daha iyi radyasyon performansı sağlar.Aynı zamanda pabuç için radyasyon kanadı kullanılmıştır.Ayrıca zırhlı rotor kanadı ve yayınım kanadı ile daha uzun pabuç ömrü , daha za gürültü ,daha az malzeme özelliği kayıbı ve hafiflik sağlanır.Zırhlı rotorlar ve zırhlı fren pabuçları fren sistemindeki ısı birikmesini belirgin şekilde azaltır.Bu ise malzeme özelliğini korur ve uzun tepe inişi sürüşlerinde bile uyumlu yüksek performans sağalar.Aynı zamanda daha uzun pabuç ömrü ve çok daha sesiz frenleme sağlanır.Shımano ICE-TECHNOLOGIES artırılmış ısı kontrolü için alminyum kanatlar içeren mükemmel bir zırhlı rotor üretti.Isı dağıtımı için artırılmış yüzey alanı yla,rotor ısısında 50 dereceye yakın azalma sağlanmaktadır.Bu frenlem kuvveti dayanıklılığında %20 artış ve %20 daha uzun pabuç ömrü sunar.